Jak si vybrat kočárek?

Jak si vybrat kočárek?

Existují kočárky hluboké (pro novorozence a malá miminka do cca 8 měsíců), sportovní (používají se většinou od cca 6 měsíců), kombinované (vhodné pro všechny věkové kategorie ale většinou ne zcela ideální) a golfové (ty se dají použít již od narození například jako podvozek pod autosedačku, až do cca 3 let). V dnešní době existuje spousta výrobců kočárku. Mezi jedny s nejlepších patří kočárky Tako. Na českém a slovenském trhu patří kočárky Tako k nejprodávanějším.

Jaký vybrat kočárek pro novorozence?

Pro novorozence jsou určeny hluboké kočárky, které mají tvar postýlky (hovoří se též korby nebo korbičky). Dítě leží ve vodorovné poloze, což napomáhá správnému vývoji páteře. Jakmile dítě povyroste, tak můžete přesedlat na sportovní kočárek. Dítě si v hlubokém kočárku i pohodlně sedne – nejlépe do 6 měsíců od narození.

Jaký kombinovaný kočárek vybrat?

Kombinované kočárky se také nazývají cestovní systémy nebo trojkombinace. Když sloučíte kočárky hluboké a sportovní vznikne z nich kočárek kombinovaný. Nejlepší na něm však je, že umožňuje snadný přesun dítěte v autosedačce. Kočárek má samostatný skládací podvozek, na který lze upevnit jako hlubokou vaničku a sportovní sedačku, tak právě i autosedačku. Co znamená, že kočárek můžete libovolně přestavit podle vašich představ. Je to velmi praktické.

 

kočárek

kočárek