Tipy na dárky pro novopečené maminky

A je to tady. Před pár hodinami se na svět vyklubal váš první potomek, vaše první vnouče, vaše první neteř či synoveček. Ať už jste omdlévali u porodu, nebo nervózně postávali za dveřmi porodního sálu, jistě chápete to úsilí, které je spojeno s příchodem nového života na tento svět. Novopečená maminka si jistě nejen ve vašich očích zaslouží ocenění, nezapomenutelný dárek, který jí vždy připomene tyto vzácné chvíle.

Pokud přemýšlíte, čím rodičku podarovat, vsaďte na šperk – ten dokáže svou trvalou hodnotou dodat takto jedinečnému okamžiku ten správný punc. Narození dítěte si chcete zapamatovat navždy – a o čem se tvrdí, že je věčné? Přece o diamantech! Vybírejte dárek uvážlivě a přihlédněte i k praktické stránce věci. Mohutné kruhy v uších sice vypadají krásně s vyčesanými vlasy, ale čerstvá maminka ocení spíše drobné pecičkové náušnice s diamanty – nejlépe růžovými či modrými, záleží, jestli se narodila holčička, nebo chlapeček.

Hledáte-li něco opravdu klasického, zvolte šperk ze tří druhů zlata. Bílý kov představuje čistotu a dítě, růžový něhu a ženu a žlutý sílu a muže. Krásná symbolika, že? Nejsnáze v této barevné souhře seženete náhrdelníky, náramky a prsteny. Velkou výhodou klenotů ze tří typů zlata je samozřejmě i jejich snadná kombinovatelnost – nemusíte se obávat, že by se nový šperk nehodil třeba k zásnubnímu prstenu, který novopečená matka téměř nikdy nesundá z prsteníku.

Tradičním darem je rovněž šperk se třemi kameny, jejichž blízkost a počet odráží základ rodiny: otce, matku a dítě. Obvyklou volbou nadšených tatínků a příbuzných bývá třpytivá drobnost z bílého či růžového zlata, kterou zdobí tři stejně velké drahokamy, případně jeden výraznější středový obklopený dvěma menšími brášky.

Vyhledávat kameny zkuste nejen podle pohlaví novorozence – kromě modrých diamantů a akvamarínů nebo růžových turmalínů se můžete rozhodnout pro drahokam podle znamení nebo měsíce narození nového člena rodiny. Kromě parády parády věnujete i ochranu.

Věřte, že ať už maminka najde po porodu v krásně zabalené krabičce náušnice ze zlata hladké či ozvláštněné modrými diamanty, nebo křehký srdcovitý přívěsek s rubíny a diamanty, nikdy nezapomene, při jaké příležitosti tento šperk dostala.